Warning: Table 'tdcom_site.WFIBATakimlar' doesn't exist in /home2/tdcom/public_html/tur2014/libraries/ezSQL-master/mysql/ez_sql_mysql.php on line 252
''Umarım Kadın Milli Takımımız Madalya Kazanacak''

"Umarım Kadın Milli Takımımız Madalya Kazanacak"

Yozgat'ta öğrencilerle bir araya gelen TBF Yönetim Kurulu Üyesi Harun Erdenay, Potanın Perileri'nden madalya beklediğini belirtti.
30/09/2014 - 21:27
Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Yönetim Kurulu Üyesi ve A Milli Takım Teknik Menajeri Harun Erdenay, "Başarılı bir dünya şampiyonası geçirdik. Şimdi de kadın milli takımımız oynuyor. Onlar da umarım madalyaya uzanacaklar'' dedi.
 
Erdenay, Milli Takımlar İdari Menajeri Barbaros Akkaş, TBF Altyapı Faaliyetleri Direktörü ve 12 Dev Adam Basketbol Okulları Genel Direktörü Samer Şenbayrak, Yozgat'ta özel bir okulda söyleşiye katıldı.
 
Okulun spor salonundaki söyleşide konuşan Erdenay, erkek milli takımın başarılı bir dünya şampiyonası geçirdiği belirterek, ''Şimdi de kadın milli takımımız oynuyor. Onlar da umarım madalyaya uzanacaklar'' diye konuştu. 2014 FIBA Dünya Kupası'nda bazı tecrübeli basketbolcuların milli takım kariyerini noktaladığını ifade eden Erdenay, şunları kaydetti:
 
"Hidayet Türkoğlu, 13-14 yıl hizmet ettikten sonra milli takımdaki kariyerini noktaladı. Bu yıl milli takımımız Hidayet’ten yoksundu. Aynı şekilde Ömer Onan da milli takımdaki kariyerini noktaladı. Ersan İlyasova ve Kerem Sipahi’nin sakatlığı da milli takımımızı etkiledi. Çok uzun bir turnuva sonucunda Ender, Sinan ve Ömer Aşık gibi oyuncularımızda çok ciddi yorgunluk belirtileri maça damgasını vurdu. Normal şartlarda Litvanya takımını yenebilecek güçteydik."
 
Samer Şenbayrak da Türk basketbolunun hak ettiği yerlere gelmesi için büyük çaba sarf ettiklerini anlattı.
 
Şenbayrak, ''Biz inanıyoruz ki; üst yapıdaki başarının devamı için altyapıda da önemli yatırımlara ihtiyaç var. 2002 yılından beri Türkiye Basketbol Federasyonu olarak 12 Dev Adam Basketbol Okullarını yönetiyoruz. Sizlerin basketbol oynayabilmesi için çok önemli projeler üretiyoruz. Eskiden herkes basketbolcu olmak istemeyebilirdi ama şimdi basketbol adamlarının değerli çalışmalarıyla Türk basketbolu dünyada hatırı sayılır bir noktaya geldi'' ifadelerini kullandı.
 
Daha sonra Yozgat Anadolu Lisesine geçen federasyon yöneticileri, burada da ilgiyle karşılandı.
 
Öğrencilerden gelen çeşitli soruları yanıtlayan yöneticiler, onlarla hatıra fotoğrafı da çektirdi.