"Tek Amacımız Türk Bayrağını Yükseltmek"

TBF Başkanı Turgay Demirel, FIBA Kadınlar Dünya Şampiyonası'nda Türk Bayrağı'nı en yükseğe çıkarmak için mücadele edeceklerini belirtti
26/09/2014 - 13:25
Türkiye Basketbol Federasyonu ve FIBA  Avrupa Başkanı Turgay Demirel, 27 Eylül-5 Ekim tarihlerinde Türkiye'de  düzenlenecek 2014 FIBA Kadınlar Dünya Basketbol Şampiyonası'nda A Milli Takım'ın başarılı olacağına inandığı söyledi.
 
Son yıllarda A Milli Kadın Takımı'nın çok büyük başarılar kazandığını belirten Demirel,"Milli takımımız Avrupa Şampiyonalarında 2011'de gümüş, 2013'te bronz,  2012 Londra Olimpiyat Oyunları'nda da 5'incilik elde etti. Arka arkaya büyük başarılar yaşattılar bizlere. Şimdi Dünya Şampiyonası'nı ülkemizde düzenleyeceğiz. Bu organizasyonun ülkemize alınmasını oyuncularımız hak etti. Kadın basketbolcularımız, taraftarımızın önünde başarılı olmak için yoğun bir şekilde çalışıyor."
 
Türkiye'de düzenlenen 2005 Avrupa Basketbol Şampiyonası'ndan bu yana kadın takımının çok aşama kaydettiğini anlatan Demirel, tek amaçlarının Türk  bayrağını yükseltmek olduğunu dile getirdi.
 
"Finale kadar uzanacağımızı düşünüyorum"
Ankara'da B Grubu'nda Fransa, Kanada ve Mozambik ile mücadele edecek  Ay-Yıldızlı takımın grup lideri olacağını düşündüğünü ifade eden Demirel, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Türk basketbolseverlerin kadın takımımıza olağanüstü destek vermesini bekliyorum. Ankara'da 2010 Dünya Şampiyonası'nda nasıl erkek takımımız grup  birincisi olarak İstanbul'a gelip finale kadar yürüdü, kadın takımımızın da Ankara'da grup birincisi olarak İstanbul'a geleceğini ve olağanüstü bir destekle  finale kadar uzanacağını düşünüyorum. Gerçekten oyuncularımız bunu başarabilecek  güçteler. Çok iyi bir takım atmosferi var. Çok iyi bir yapı var ve inanıyorlar. Bütün bu saydıklarımı gerçekleştirirsek 2016 Olimpiyat Oyunları'nın vizesini  almayı bile zorlayacağımızı düşünüyoruz."
 
"Salonun dolmasını bekliyorum"
Şampiyonanın bilet satışlarının devam ettiğini kaydeden ve tribünlerin  dolmasını istediklerini belirten Turgay Demirel, şu ifadeleri kullandı:
 
"Maalesef bizde takımın başarısıyla bilet satışı artıyor. Seyircilerin  daha fazla ilgisini çekiyor. Ankara'da son oynanan turnuvada tanıtım yaptık. Ankaralı basketbolseverlerin şampiyonada salonu dolduracaklarına inanıyorum. Daha sonra da İstanbul'da inşallah aynısının olmasını bekliyoruz."