Warning: Table 'tdcom_site.WFIBATakimlar' doesn't exist in /home2/tdcom/public_html/tur2014/libraries/ezSQL-master/mysql/ez_sql_mysql.php on line 252
Şampiyonanın en zevkli maçında kazanan ABD

Şampiyonanın en zevkli maçında kazanan ABD

Şampiyonanın basketbol kalitesi ve mücadelesi en yüksek maçlarından birinde ABD, Sırbistan’ı son çeyrekteki etkili performansıyla 94-74 mağlup ederek grup lideri olarak çeyrek finale çıkmayı garantiledi.
29/09/2014 - 14:22
Maça iyi başlayan, Ana Dabovic’in etkili oyunuyla skorda üstünlüğü ele alan Sırbistan ilk çeyreği 23-17 önde geçti. 2. Çeyrekte Maya Moore önderliğinde farkı kapayan ABD, 15-3’lük seriyle 39-31 öne geçti. Çeyreğin sonunda ABD farkı çift hanelere taşısa da Canik Belediyesi’nin yeni transferi Sasa Cado’nun üç sayılık basketiyle farkı 7’ye indirdi ve ilk yarı 49-42 ABD üstünlüğü ile sona erdi.
 
3. çeyreğe agresif savunma ve istekle bir oyunla başlayan Sırbistan, rakibi karşısında önce farkı azaltan Sırbistan, Ana Dabovic’i faul atışlarıyla maçta tekrar öne geçti. Çeyrek sonunda Whalen’ın etkili oyunuyla tekrar ABD üstünlüğü ele aldı ve 3.çeyreği 70-64 önde tamamladı.
 
Son çeyrekte Diana Taurasi’nin sayılarıyla farkı arttırmaya başlayan ABD’ye karşı Sırbistan sadece Jelena Milovanovic ile direnmeye çalıştı. Milovanovic farkın açılmasına engel olamadı ve sahadan ABD 94-74 galip ayrıldı.
ABD’de Maya Moore 17 sayı 12 ribaund 6 asistle oynarken, Diana Taurasi 20 sayı 3 ribaund 3 asist ve Brittney Griner da 10 sayı 10 ribaundla karşılaşmayı tamamladı. Sırbistan’da ise önümüzdeki sezon Ormanspor’da oynayacak Ana Dabovic 24 sayı 3 asist, Jelena Milovanovic de 17 sayı 9 ribaundla karşılaşmayı tamamladı.
 
Bu sonuçla, Sırbistan büyük bir sürpriz olmadığı takdirde, çeyrek finalde Milli Takımımıza rakip olacak. Sırbistan gösterdiği efor ve performansla çeyrek finale çıkmayı garantileyen Milli Takımımıza da göz dağı vermiş oldu.
 
Ankara’da günün son maçında İspanya, ilk çeyrekte Brezilya’nın sertliği karşısında zorlansa da, ikinci çeyrekten sonra rakibinin direncini kırdı ve sahadan 27 sayı farkla 83-56 galip ayrıldı.