Warning: Table 'tdcom_site.WFIBATakimlar' doesn't exist in /home2/tdcom/public_html/tur2014/libraries/ezSQL-master/mysql/ez_sql_mysql.php on line 252
Potanın Perileri Ankaralı Basketbolseverler ile Buluştu

Potanın Perileri Ankaralı Basketbolseverler ile Buluştu

Dünya Şampiyonası hazırlıklarını Ankara’da sürdüren A Kadın Milli Basketbol Takımımız, düzenlenen imza töreninde basketbolseverlerle buluştu.
26/09/2014 - 13:35
Ankara ve İstanbul’un ev sahipliğinde düzenlenecek 2014 FIBA Kadınlar Dünya Şampiyonası’na sayılı günler kala gerçekleştirilen etkinlikte Ay Yıldızlılar Ankaralı basketbolseverlerin ve basın mensuplarını yoğun ilgisiyle karşılaştı. Milli oyuncuları görmek için Kentpark alışveriş merkezine gelen basketbolseverler, hayran oldukları oyuncularla tanışma ve imzalı hediyeler alma şansını elde etti.
 
İmza Günü’nde Türkiye Basketbol Federasyonu’nun resmi maskotları Bascat ve Miau da etkinlik alanındaydı. Özellikle çocuk taraftarlardan yoğun ilgi gören Bascat ve Miau, fotoğraf isteklerini de kırmadılar ve bol bol fotoğraf çektirdiler. Daha önce 30 Ağustos’ta yine Kentpark’ta Ankaralı basketbolseverler ile buluşan FIBA Kadınlar Dünya Şampiyonası Kupası da etkinlik alanında sergilendi. İmza Günü Etkinliği’ne gelen ziyaretçiler, kupa ile de hatıra fotoğrafı çektirme şansı yakaladı.
 
Türkiye’nin kadın basketbolunda mücadele edeceği ilk dünya şampiyonası olan 2014 FIBA Kadınlar Dünya Şampiyonası, 27 Eylül ve 5 Ekim 2014 tarihleri arasında Türkiye’de düzenlenecek. Türkiye, turnuvaya ev sahipliği yaparak, son 13 yılda hem erkeklerde hem de kadınlarda dünya ve kıta şampiyonalarına ev sahipliği yapan ilk ülke olacak.
 
Dünya Şampiyonası’nda Türkiye ilk maçında 27 Eylül Cumartesi günü saat 19:00’da Fransa ile Ankara Arena’da karşılaşacak.
 
Kadın basketbolu açısından dünyanın en önemli basketbol turnuvası olan FIBA Kadınlar Dünya Şampiyonası’nda A Kadın Milli Takımımızı yalnız bırakmamak için biletlerinizi Biletix.com’dan alabilirsiniz.