Hedef Bronz!

Kadınlar Dünya Şampiyonası Yarı final mücadelesinde Milli Takımımız, İspanya’ya 10 sayı farkla kaybederek finale kalamadı. Milli Takımımız bugün Bronz madalya mücadelesinde Avustralya ile karşılaşacak.
05/10/2014 - 19:14
Maça iyi başlayan hücumda istediklerini yapan ve savunmada İspanyolların en sevdiği iş olan iyi savunma üstü fast-breaklere izin vermeyen Milli Takımımız rakibinin diğer maçlarda olduğu gibi erken skor üstünlüğü ele geçirme şansına izin vermedi. İkinci çeyrekte hücumdaki kısırlık yaşayıp ve istediklerimizi yapamayınca geriye düştük ve ilk yarı 28-27 önde geçti.
 
3.çeyreğe çok iyi giriş yapan farkı 7 sayıya kadar çıkaran Milli Takımımız karşısında İspanya bulduğu 9-0’lık seriyle tekrar öne geçti ve son çeyrek savunma disiplini, oyun disiplininden kopan ve maçın başından bu yana savunmada yaptığı doğruları unutan Milli Takımımız Alba Torrens liderliğindeki İspanya karşısında maça ortak olamadı ve sahadan İspanya 66-56 galip ayrıldı.
 
Milli Takımımız Bronz madalya için Avustralya ile karşılaşacak. İspanya ise Kupa için ABD ile karşılaşacak.
 
Avustralya ile hazırlık döneminde karşılaşan ve uzatmalar sonunda mağlup eden Milli Takımımız, dün ABD’yi zorlayan ve son çeyrekte kaybeden Avustralya karşısında madalya mücadelesi verecek. Şampiyonada en iyi takım organizasyonlarından birine sahip olan, Şampiyona öncesi 2 uzununu kaybetmesine rağmen Şampiyonada ortaya koydukları performans takdir edilesi.
 
Dün oynanan klasman maçlarının favorilerinin yarı finale kalamama konsantrasyon düşüklükleri olur mu soruları oluşuyor. Geçen sezonki Avrupa Şampiyonası 3.lük maçında olmamıştı.
 
Şampiyonada bugün oynanacak final karşılaşmasında ise ABD, İspanya ile karşılaşacak. ABD dün zorlandığı farkın bir ara 6 sayıya kadar indiği maçta topa yaptığı baskıyla 5 dakika içinde tekrar 19 sayıya çıkararak sahadan 12 sayı farkla galip ayrıldı. Bu kadar kısa sürelerde, çok iyi takımlara karşı bu denli farkı açabiliyor olması onların İspanya karşısında da en büyük favori haline getiriyor.
 
Kadınlar Dünya Şampiyonası’nda madalya maçımız bugün 19:00’da, İspanya – ABD maçı da saat 21:15’te NTV Spor’dan canlı yayınlanacak.