Warning: Table 'tdcom_site.WFIBATakimlar' doesn't exist in /home2/tdcom/public_html/tur2014/libraries/ezSQL-master/mysql/ez_sql_mysql.php on line 252
Dünya Kupası’nda Sıra Kadınlarda

Dünya Kupası’nda Sıra Kadınlarda

Çeyrek final oynayarak tamamladığımız 2014 FIBA Erkekler Dünya Kupası'nın ardından şimdi gözler 2014 FIBA Kadınlar Dünya Şampiyonası'na çevrildi.
26/09/2014 - 14:07
A Milli Erkek Takımımız, İspanya’da düzenlenen 2014 FIBA Dünya Kupası’nı çeyrek final oynayarak noktaladı. İlk 8 içerisinde kalınarak alınan başarıyla tamamlayan Erkekler Dünya Kupası’nın ardından artık gözler ülkemizin ev sahipliğinde organize edilecek olan 2014 FIBA Kadınlar Dünya Şampiyonası’na çevrildi.
 
Sahadaki hırsı, mücadele gücü ve kazanma azminin meyvelerini maç sonlarında alarak tüm ülkemize büyük bir heyecan ve sevinç yaşatan A Milli Erkek Takımımız, İspanya’da düzenlenen FIBA 2014 Dünya Kupası’nda çeyrek final oynayarak, ortaya koyduğu mücadeleyle taraflı tarafsız herkesin beğenisini topladı.
 
Erkekler Dünya Kupası’nın ardından 27 Eylül – 5 Ekim tarihleri arasında ülkemizin ev sahipliğinde düzenlenecek Kadınlar Dünya Şampiyonasıyla Dünya Kupası heyecanı devam edecek.
 
Ankara ve İstanbul’un ev sahipliğinde düzenlenecek 2014 FIBA Kadınlar Dünya Şampiyonası’na A Milli Kadın Takımımız çok iyi bir şekilde hazırlanıyor. 15 Temmuz’da İstanbul’da hazırlıklara başlayan Kadın Milliler, 1-13 Ağustos tarihlerinde İtalya’nın Bormio kentine giderek güç ve kondisyon ağırlıklı çalışmalar yaptı. Millilerimiz, Bormio kampının ardından ilk hazırlık maçlarını ise ülkemize döndükten sonra Ülker Sports Arena’da 11. Zafer Kupası’na katılarak oynadı.
 
Ülker Sports Arena’da Brezilya’yı 66-48 ve Kanada’yı da 51-33’lük skorlarla mağlup eden millilerimiz, final mücadelesinde ise Avustralya’yı uzatma dakikaları sonunda 84-80 ile geçerek şampiyonluğa ulaştı. 11. Zafer Kupası’nın ardından 29 Ağustos’ta Ankara’ya giden A Milli Kadın Takımımız, burada Ankara Hazırlık Turnuvası’na katıldı. Milliler, turnuvadaki ilk maçında Ankara Arena’da karşılaştığı Japonya’yı büyük bir çekişme sonunda 65-61 ile geçti. Ardından Belarus ile karşılaşan ve rakibini 57-40 ile geride bırakan A Milli Kadın Takımımız, son maçında Çek Cumhuriyeti’ni 61-54’lük skorla mağlup ederek 11. Zafer Kupası’nın ardından Ankara Hazırlık Turnuvası’nı da şampiyon olarak tamamladı.
 
Son olarak 14-16 Eylül tarihlerinde Belarus’ta düzenlenecek hazırlık turnuvasına katılacak olan Ay Yıldızlılarımız, ev sahibi Belarus’un yanı sıra Çin ve İspanya ile karşı karşıya gelecek. A Milli Kadın Takımımız, Belarus’un başkenti Minsk’te oynayacağı hazırlık karşılaşmalarının ardından ülkemize dönecek ve 2014 FIBA Dünya Şampiyonası’nın son hazırlıklarını gerçekleştirecek.
 
B Grubu’nda yer alan A Milli Kadın Takımımız, Dünya Şampiyonası’nda 27 Eylül Cumartesi günü Fransa, 28 Eylül Pazar günü Kanada ve 30 Eylül Salı günü de Mozambik ile karşılaşacak. Her üç karşılaşma da saat 19:00’da başlayacak ve NTV Spor ekranlarından naklen yayınlanacak.
 
A Milli Kadın Takımımızı, 2014 FIBA Dünya Şampiyonası’nda tribünden desteklemek için tıklayınız.