2. Yarı Finalist İspanya!

Kadınlar Dünya Şampiyonası çeyrek final ikinci maçında İspanya Çin’i rahat bir oyunun ardından 71-55 mağlup etti.
03/10/2014 - 18:04
Maça Sancho Lyttle ile etkili başlayan İspanya henüz ilk çeyrekte farkı açmaya başladı. Rakibini sert savunma ile iyi hücum etmesine izin vermeyen ve top kaybına zorlayan İspanyollar ilk çeyreği 20-9 önde tamamladı.
 
2. çeyreğin başında iki takım sayı üretmekte sıkıntı yaşarken, İspanyollar Sancho’nun da kenara gelmesiyle 6 dakikalık sürede sadece 5 sayı atarken, potasında da sadece 4 sayı gördü. Sancho Lyttle’ın oyuna tekrar dahil olmasıyla beraber yine oyun temposunu arttıran İspanyollar çeyreği 18 sayı farkla 35-17 önde tamamladı.
 
3.çeyrekte de yine Sancho Lyttle ve Alba Torrens ile sayılar üreten İspanya farkı 28 sayıya kadar çıkardı. Çeyreğin sonunda Çin’in çabaları farkı 21 sayıya indirdi ve 3.çeyrek 56-35 İspanya üstünlüğü ile sona erdi.
 
 
Son çeyrekte de tempolu oyunla başlayan İspanyollar, Alba Torrens ve Sancho Lyttle önderliğinde farkı 28 sayıya kadar çıkardı. Maçın sonunda çok fazla süre bulamamış oyıncularına sahada yer veren İspanya’ya karşı Çin farkı azalttı ve maçtan İspanya 71-55 galip ayrıldı.
 
İspanya’da Sancho Lyttle 24 sayı 7 ribaund, Alba Torrens de 17 sayı 5 ribaund 5 asistle maçı tamamladı. Çin’de çok kısa süre forma giyen 1995 doğumlu Meng Li 10 sayı 5 ribaundla oynarken, Mengran Sun da 10 sayıyla karşılaşmayı tamamladı.
 
İspanya yarı finalde Türkiye - Sırbistan maçı galibi ile karşılaşacak. Çin ise klasman maçları oynayacak.
 
Fatih Dilber
FOTOĞRAF ALBÜMÜ